Pirat drogowy zatrzymany w Bartnikach. 23-latek jechał z prędkością prawie 140 kilometrów na godzinę

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń nie brakuje. We wtorek, przasnyscy policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego.

 

We wtorek około godziny 20.10 w Bartnikach,  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przasnyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę samochodu osobowego marki BMW. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

– 23-letni mieszkaniec Przasnysza jechał z prędkością 139 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h. 23-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 2500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 15 punktów karnych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
1 miesiąc temu

Następny kretyn w furze marki „B”ardzo „M”ały „W”acek.

p-sz
p-sz
1 miesiąc temu

brawo!oby tak dalej

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu

Kto takim durniom daje samochody?