Piosenka pochodzącej z Krasnego Emilii Rutkowskiej – Bekas z Grand Prix i opolską Karolinką

19 czerwca w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród oraz koncert laureatów III Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini-Debiuty. Grand Prix i opolska Karolinka trafiły do pochodzącej z Krasnego Emilii Rutkowskiej – Bekas.

 

Głównym celem Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Mini – Debiuty jest zachęcenie do stworzenia nowych piosenek dla najmłodszych oraz ich edukacja. Konkurs polega na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonaniu oraz ewentualnej realizacji teledysku.

Do konkursu zgłaszają się przedszkola z całej Polski. Finał, czyli koncert laureatów, odbył się 19 czerwca 2023 r. w Muzeum Polskiej Piosenki.

Grand Prix i tegoroczna opolska Karolinka za najlepszą piosenkę trafiła do twórców utworu „TAKA ALPAKA”, czyli pochodzącej z Krasnego Emilii Rutkowskiej – Bekas, znanej jako Fionka Dzieciom (tekst, melodia) oraz ciechanowianina Adama Wełny (aranżacja, produkcja). Piosenkę zaśpiewały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments