Pijany kierowca pługopiaskarki jechał bez wymaganego prawa jazdy, był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i miał przy sobie narkotyki

Kierowca pługopiaskarki miał 1,5 promila alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające. 29 – latek nie miał także prawa jazdy wymaganego dla pojazdu oraz był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 18 listopada około godz. 13.30 policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę pługopiaskarki, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.

– Kierujący ciężarowym iveco zatrzymał się na poboczu. Policjant przekonany o tym, że kierowca jadący przed nim jest pijany, podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Gdy funkcjonariusz podszedł do pługopiaskarki, zobaczył za jego kierownicą śpiącego mężczyznę. Natychmiast wyłączył silnik i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie powiadomił dyżurnego i pozostał z kierowcą iveco do momentu przyjazdu patrolu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego – informuje asp. Magda Zarembska.

Funkcjonariusze sprawdzili, że 29 – latek, mieszkaniec powiatu makowskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się nerwowo, nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, nie chciał opuścić kabiny pojazdu. Mundurowi zmuszeni byli zastosować wobec 29 – latka środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej – dodaje rzeczniczka.

To jednak nie był finał interwencji. Mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające w postaci amfetaminy, a po sprawdzeniu policyjnych baz okazało się, że 29 – latek nie ma prawa jazdy wymaganego dla pojazdu i poszukiwany jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu do odbycia kary pozbawienia wolności.

29 – latek został zatrzymany i noc spędził w areszcie.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi powiatu makowskiego zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
17 dni temu

Ten zakaz prowadzenia włoży sobie w 4 litery. Grzywna 15tys, ujeb… jednej dłoni i może przemyśli czy nie zabiłby kogoś na drodze. Kiedyś taki sk.syn zepchnął mnie z drogi tak zap… środkiem drogi

Ino
Ino
17 dni temu

panu się dużo wylosowało

Arkadiusz
Arkadiusz
16 dni temu

Przydało by się więcej patroli na drogach, ile osób jeździ i im się udajee