PG Przasnysz: Projekt z pasją na premierze dokumentu „Kross2RIO”

W ramach  współpracy PG Przasnysz z firmą rowerową Kross nad realizacją Projektu z pasją 12 grudnia 2016 roku opiekunka projektu, pani Monika Szlachetka i troje uczniów, Maja Mystkowska, Julia Kiedo i Maksymilian Wesoły zostali zaproszeni na seans filmu „Kross2RIO” w Przasnyszu. Dokument ten miał już swoje premiery w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni, które uświetniła obecność wielu wybitnych sportowców, jak Mai Włoszczowskiej, Moniki Pyrek, Otylii Jędrzejczak czy Michała Kwiatkowskiego.

Świetnie zrealizowany dokument opowiadał o dwuletnich intensywnych treningach Mai Włoszczowskiej do igrzysk olimpijskich w RIO. Pokazywał także, jak wielu ludzi zaangażowanych jest w przygotowania tej filigranowej, ale bardzo walecznej srebrnej medalistki w drodze po zwycięstwo. Projektanci, graficy, konstruktorzy, mechanicy, fizjoterapeuci, trenerzy – to nieliczni z ogromnej ilości ludzi, którzy mieli swój wkład w zdobycie srebrnego medalu olimpijskiego przez Maję Włoszczowską. Film pokazał nam bardzo ciężką pracę kolarki nad formą fizyczną i psychiczną, łzy porażki i szczęście zwycięstwa. Ujawnił niezłomną naturę dziewczyny z gór, która niewątpliwie może być niedoścignionym wzorem dla młodych sportowców.
Spotkanie, towarzyszące premierze, poprowadził pan Kacper Sosnowski, syn pana Zbigniewa Sosnowskiego – założyciela i właściciela firmy Kross, która jest największą i najbardziej rozpoznawalną firmą rowerową w Europie.

Maksymilian Wesoły

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments