Od lipca śmieci po nowemu

1 lipca weszła w życie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która na nowo uregulowała zasady zbierania odpadów komunalnych z gospodarstw jednorodzinnych. Tym samym od początku tego miesiąca samorząd stał się właścicielem odpadów produkowanych przez osoby fizyczne.

W gminie Przasnysz odpowiedzialna za wywóz nieczystości będzie prywatna firma wyłoniona w drodze przetargu. Ze względu na uciążliwości proceduralne wybór nastąpił dopiero pod koniec czerwca tego roku. Mimo tego władze gminy zdążyły we właściwym czasie podpisać umowę i od początku lipca wskazany podmiot będzie zajmował się wywozem nieczystości. W postępowaniu przetargowym za najlepszą uznano Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Ciechanowa.

Od początku tego miesiąca PUK Ciechanów będzie zajmował się dystrybucją pojemników dla tych osób, które jeszcze go nie posiadają, a także worków na odpady segregowane. O tym, jak segregować śmieci, informuje ulotka opracowana przez pracowników Urzędu Gminy w Przasnyszu (ulotka do pobrania poniżej).

W dziale „gospodarka odpadami w gminie Przasnysz” będziemy Państwa na bieżąco informować o wszystkich istotnych sprawach związanych z realizacją postanowień nowej ustawy zobowiązującej gminy do organizacji systemu usuwania śmieci.


Urząd Gminy Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments