Od kilku lat znęcał się nad matką. Teraz 37 – latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności

Za znęcanie się nad matką 37 – letni mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna szarpał, popychał, poniżał i wyzywał kobietę. Wobec agresora sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

21 maja 2021 roku makowska policja została poinformowana o tym, że syn znęca się nad 64 – letnią matką. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietą.

 

– W domu dochodziło do częstych awantur, podczas których szarpał matkę, bił, zamykał w pokoju i często groził pozbawieniem życia. Do tego kobieta była poniżana i wyzywana. Na szczęście sprawa ujrzała światło dzienne. Mundurowi zatrzymali 37 – letniego mężczyznę, usłyszał on zarzuty za znęcanie się nad matka. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Monika Winnik.

 

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać…”, „To sprawa rodzinna…” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.


 

Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments