„Obwodnica” Chorzel będzie włączona do ruchu. Powiat ogłosił przetarg na budowę ronda

Samorząd Powiatu Przasnyskiego ogłosił przetarg na budowę ronda przy strefie gospodarczej w Chorzelach. Te pozwoli na włączenie zbudowanej już drogi, będącej tzw. obwodnicą Chorzel.

 

– Dziś ogłosiliśmy przetarg na budowę ronda przy strefie gospodarczej w Chorzelach, które pozwoli włączyć do ruchu zbudowaną już tzw. obwodnicę. Czekamy na oferty solidnych firm, które wybudują 38-metrowe rondo na drodze wojewódzkiej nr 614 – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, sprawowanie nadzoru przyrodniczego w toku wykonywanych robót budowlanych, dostawa i montaż tablicy informacyjnej, gwarancja jakości oraz sporządzenie operatu kolaudacyjnego w celu budowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec z drogą powiatową nr 3249W – ul. Rataja, w miejscowości Chorzele i uzyskania parametrów technicznych drogi klasy G właściwych do obciążenia ruchem KR4” – czytamy w zamówieniu.

 

Termin składania ofert upłynie 17 sierpnia.

Na inwestycję Powiat Przasnyski otrzymał pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dzięki dofinansowaniu w ciągu drogi wojewódzkiej 614 powstanie rondo, które połączy tzw. obwodnicę Chorzel z siecią drogową województwa mazowieckiego (przecięcie z ul. Zarębską w Chorzelach). Zdobyte środki umożliwią realizację inwestycji usprawniającej ruch na drodze powiatowej, która połączy powiat przasnyski z ostrołęckim.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rip
Rip
1 miesiąc temu

I kolejny powód do ataków odpadnie. Okaże się, że Bieńkowski wlaczy obwodnicę i dobuduje brakujący kawałek do krajowki (którego Zenon nie ujął w planie tej obwodnicy, a sam to wykorzystuje przeciwko konkurentowi) i się okaże że te wszystkie ataki jak krew w piach.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Rip

Strozik się zlitowal i dal na to pieniądze. Więc daruj sobie te wywody.

Wyborca II
Wyborca II
1 miesiąc temu

No patrzcie,strózik ,”się zlitował i dał na to pieniądze” jaki łaskawca! a co on ze swoich dał? łachę robi?Przecież to są publiczne pieniądze,z naszych podatków.Jprdl.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca II

Pisie tym co mają inny polityczny szyld nie dają. Nie zauważyłeś jeszcze tego?

Wyborca II
Wyborca II
1 miesiąc temu

Pierdol..sz stiopa.Ogarnij się, wyłącz tvn a włącz mózg o ile nim dysponujesz.

Kaziu
Kaziu
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca II

Jakoś PiS o tym nie pamięta i okrada samorządy np. Warszawę, Łódź, Gdańsk! Partyjniactwo ważniejsze niż Polska, prywata ważniejsza niż Polska.

LESZEK
LESZEK
1 miesiąc temu
Reply to  Rip

Bzdura, jak ma działać obwodnica jak obecna władza nie dokończyła odcinka do Opaleńca, to znaczy że ich „obwodnica” będzie przez Chorzele? No to krew zalewa mieszkańców. Leszek

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Rip

Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam! Na cześć i chwałę partii PiS, by żyło się lepiej, ale tylko wybranym.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

A gdzie rondo w Rembielinie? Obiecywał i nie ma. Teraz obiecuje rondo na strefie. Po raz kolejny mydlenie ludziom oczu?

Leon
Leon
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

A ile razy starosta obiecywał w Krzynowłodze? I nic! Obiecanki i kiełbasa wyborcza.

Pawcio
Pawcio
1 miesiąc temu

Haha lepsze rondo niz pomost nad zalewem hehehe, pisuaskie durnie