Numer 112: międzynarodowa konferencja w Warszawie

Omówienie przebiegu prac przy wprowadzaniu europejskiego numeru 112 oraz wręczenie nagród dla osób szczególnie zasłużonych w promowaniu i wykorzystywaniu alarmowego telefonu, to niektóre punkty konferencji „Europejskiego Stowarzyszenia Numeru Alarmowego 112”. Obrady otworzył wojewoda Jacek Kozłowski.

W trakcie spotkania, które po raz pierwszy odbywa się w Polsce, analizowane będą zagadnienia dotyczące systemów powiadamiania ratunkowego z różnych krajów. Jednym z mówców będzie świadek masakry na norweskiej wyspie Utoya, który podzieli się doświadczeniami i uwagami z prób połączenia się z numerem alarmowym. Podczas konferencji „EENA 2014” przyznane zostaną także nagrody dla osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do promocji numeru 112. Uroczysta wręczenie odbędzie się 2 kwietnia o godz. 19.00. Wśród wyróżnionych znalazły się osoby z Polski, Republiki Czeskiej, Finlandii, Grecji, Rumunii, Słowenii i Hiszpanii.

Konferencja EENA odbywa się w dniach 2-4 kwietnia w warszawskim hotelu Marriott i jest poświęcona europejskiemu numerowi alarmowemu 112. W programie, oprócz prelekcji i dyskusji na temat funkcjonowania numeru alarmowego w Europie, znalazło się też zwiedzanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie. Udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 350 przedstawicieli europejskich służb bezpieczeństwa publicznego i władz, a także eksperci, naukowcy i osoby z firm rynku telekomunikacyjnego

Europejskie Stowarzyszenie Numeru Ratunkowego (EENA) to utworzona w 1999 r. pozarządowa organizacja z siedzibą w Brukseli. Jej głównym zadaniem jest promocja numeru 112 i systemu wczesnego ostrzegania w państwach UE. EENA pełni też rolę platformy dyskusyjnej dla przedstawicieli służb ratowniczych, administracji, naukowców, stowarzyszeń i przedsiębiorców.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments