Nielegalna fabryka tytoniu w sąsiednim powiecie. Kompletna linia produkcyjna i papierosy warte ponad milion złotych

Mławscy kryminalni, wspólnie z prokuraturą, realizując działania zaplanowane na terenie powiatu mławskiego oraz kraju, ujawnili i zabezpieczyli linię produkcyjną papierosów, kilka specjalistycznych maszyn oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych, warte na rynku ponad milion złotych. Do tej pory zatrzymano trzy osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

–  Policjanci z mławskiego wydziału kryminalnego, we współpracy z prokuraturą, namierzyli i zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Fabryka znajdowała się w budynku gospodarczym, na trenie prywatnej posesji. Policjanci zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, która zaopatrywała rynek w nielegalny tytoń oraz gotowe wyroby tytoniowe, których wartość szacuje się na ponad milion złotych. Część towaru była spakowana w pudełka, opatrzone logo popularnych marek lub luzem w kartony. Papierosy przygotowywane były do transportu. Na terenie posesji stały dwa busy, gotowe do załadunku – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa KPP w Mławie.

W sumie policjanci zabezpieczyli 1 136 840 sztuk papierosów.

– Podczas policyjnej akcji zatrzymano trzy osoby, 55-letniego mieszkańca Pabianic, 63-letniego mieszkańca pow. łaskiego oraz 55-letniego obywatela Armenii. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Trwa postępowanie – dodaje rzeczniczka.

– Mławscy kryminalni, realizując dalsze czynności, na terenie prywatnej posesji w gminie Uniejów, odnaleźli i zabezpieczyli kolejne, specjalistyczne maszyny do produkcji i pakowania papierosów, półprodukty oraz wyroby tytoniowe, spakowane w pudełka i opatrzone logo znanej marki w ilości ponad 570 gotowych do sprzedaży paczek papierosów. Sprawa ma charakter rozwojowy – przekazuje.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments