Mural na budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu ukończony [FOTO]

Mural przedstawiający obronę Westerplatte we wrześniu 1939 roku oraz dowódcę mjra Henryka Sucharskiego namalowany został na jednej ze ścian Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu z okazji 100 – lecia istnienia szkoły.

 

W tym roku Zespół Szkół Powiatowych będzie obchodził 100-lecie swojego istnienia. W związku z tym planowane są uroczystości upamiętniające te wydarzenie. Swoją cegiełkę do obchodów dokłada Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, które otrzymało dofinansowanie na stworzenie muralu w ramach konkursu: Mur, ale historia Wojska Polskiego, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej – Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON (25 tys. zł).

Autorem muralu i osobą odpowiedzialną od strony artystycznej jest Rafał Roskowiński – polski artysta, doktor sztuk pięknych, malarz muralista.

Rafał Roskowiński to pionier i legenda polskiego muralu, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu. Jego prace stały się wizytówką nie tylko Gdańska (np. „Papież i Wałęsa” na osiedlu Zaspa), ale i Warszawy (współtworzył mural poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na Ursynowie), Kiszyniowa (mural o długości 300 metrów pt. „Świat bez sierpa i młota”) czy Kaliningradu.

Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowane jest na piątek 22 września, na godzinę 12.00 podczas obchodów 100-lecia Zespołu Szkół Powiatowych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
YYY
YYY
2 miesięcy temu

Odwołać biskupa cwela Kaszaka! Za to jak jego księża z kurii zniszczyli zdrowie seksworkera z Dąbrowy Górniczej. Dosłownie cwela bo za to zrobił karierę.

zzz
zzz
2 miesięcy temu
Reply to  YYY

Ale jesteś kot

Wiedźma
Wiedźma
2 miesięcy temu

To jest piękne

Wiedżma
Wiedżma
2 miesięcy temu

Murale stanowią znak naszych czasów, piękny znak. Jeśli jeszcze mural jest wykonany przez Mistrza, czapki z głów! Pozostanie cenne pamiątka obchodów jubileuszu. Brawo TPZP za pomysł i realizację. Oby tylko z chwilę ktoś nie wpadł na pomysł jego zniszczenia, jak to się stało z cudnym i pracochłonnym muralem na budynku starego kina. To skandal, że został zniszczony.