Monika Góralczyk – Jonczyńska na podium Pucharu Polski

Puchar Polski 2023 odbył się w Przecławiu (koło Szczecina). Przasnyszanka, Monika Góralczyk – Jonczyńska stanęła na podium. Zajęła trzecie miejsce.

 

Były to ostatnie zawody kettlebell lifting w tym roku w Polsce. Wystartowali w nich najlepsi zawodnicy z kraju. Przasnyszanka Monika Góralczyk – Jonczyńska zajęła trzecie miejsce.

– W mojej kategorii rwanie jednorącz (kettlebell snatch 16kg) bez podziału wagowego uzyskałam 3. miejsce. Przede mną intensywne dwa tygodnie przygotowań do Mistrzostw Europy, gdzie zamierzam pokazać 100 proc. moich możliwości. Start w Pucharze Polski był bardzo zachowawczy. Na spokojnie bez pokrwawionych dłoni – niestety to jest ta „mroczniejsza” strona mojego sportu – mówi nam Monika Góralczyk – Jonczyńska.

– Każde jedno powtórzenie więcej wymaga wielu treningów i nieustannego szlifowania techniki. To bardzo wymagający sport, który uczy pokory i cierpliwości – dodaje.

W Pucharze Polski przasnyszanka uzyskała wynik 152 powtórzeń, bez odkładania odważnika i przy jednej zmianie ręki (odpowiednio 62 i 89 powtórzeń).

– Przygotowania to ciągle wzloty i upadki, praca nad mentalem z dietetykiem, fizjo, szlifowanie techniki pod okiem najlepszych trenerów i realizowanie planu rozpisanego na wiele tygodni w przód – komentuje.

Czy udało się świętować sukces? – pytamy. – Od jutra, przede mną, najbardziej wymagające dwa tygodnie – mówi. – Odpocznę po Mistrzostwach Europy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments