Mikołaj Kawecki i Patryk Chyliński z medalami na Ogólnopolskich Mistrzostwach Małopolski TKKF w wyciskaniu sztangi leżąc

W sobotę, 7 października w Zielonkach pod Krakowem odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Małopolski TKKF w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie kobiet i mężczyzn, juniorów i seniorów. Przasnyski klub LKS Grom reprezentowało dwóch zawodników, Mikołaj Kawecki i Patryk Chyliński. Obaj wrócili z medalami.

Mikołaj Kawecki wywalczył wicemistrzostwo małopolski z wynikiem 120kg. (do 83 kg junior do lat 18 w kat. Open).

– Mikołaj ma 15 lat, był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Uległ w walce o pierwsze miejsce aktualnemu mistrzowi świata tylko o 5kg – mówi nam trener Cezary Pykała.

16 – letni Patryk Chyliński (waga 60 kg) uplasował się na 3. miejscu z wynikiem 90 kg.

– Od ostatnich mistrzostw, które odbyły się w maju Chyliński poprawił rekord życiowy aż o 12,5 kg, Kawecki o 10kg. Zawodnicy są coraz bliżej wyników, które dadzą im start w międzynarodowych zawodach – dodaje trener.

Podziękowania dla Burmistrza miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, Zastępcy Burmistrza Pana Łukasza Machałowskiego, Pani Burmistrz Chorzel i Gminy Beaty Szczepankowskiej, Pracowni Projektowej Construktor, Michała Janusza, Fabryki Smaku i Brukarstwa Robert Rachoń.