Mieszkańcy Leszna i Krasnego uczyli się robić makramy

W Krasnem i Lesznie odbyły się warsztaty rękodzielnicze z makramy. Zorganizowała je Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”, a poprowadziła Dorota Kaczerska.

 

Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” zorganizowała w Krasnem i Lesznie warsztaty rękodzielnicze z makramy. Zajęcia odbyły się w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Operacja pn. „Kreatywni liderzy w działaniu” ma na celu upowszechniania i zachowania dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne w trakcie trwania projektu – informuje LGD Północne Mazowsze.

Podczas zajęć uczestnicy wykonali własnoręcznie ozdoby sznurkowe, które ozdobią ich domy.

– Warsztaty były wspaniałym doświadczeniem, a wszystko to dzięki zaangażowaniu pani Doroty Kaczerskiej, która przeprowadziła warsztaty. Uczestnikom dziękujemy za twórcze zaangażowanie i miłe spotkanie. Przy organizacji warsztatów wsparły nas Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem i Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie. O słodki poczęstunek zadbały Panie uczestniczące  w warsztatach – wyjaśnia LGD „Północne Mazowsze”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments