Przasnysz. Miejskiego Orszaku Trzech Króli nie będzie

Przyszłoroczne obchody Objawienia Pańskiego potocznie zwanego świętem Trzech Króli nie zostaną połączone z barwnym korowodem i miejską inscenizacją. Powodem jest epidemia koronawirusa. W przasnyskich kościołach w tym dniu odbędą się msze święte oraz jasełka.

 

Organizacja Orszaku Trzech Króli stała się już tradycją w Przasnyszu. Mieszkańcy w barwnych orszakowych korowodach prowadzeni przez króla wyruszali ze swoich parafii, by spotkać się ostatecznie na Rynku Miejskim i złożyć dary dla narodzonego Jezusa Chrystusa.

Na scenie ustawionej na rynku odgrywano scenki związane z przybyciem Trzech Króli. W roku bieżącym inscenizacja miejska się nie odbyła ze względu na panujące obostrzenia krajowe związane z epidemią koronawirusa. Podobnie będzie 6 stycznia 2022 roku.

 

Jak udało się nam ustalić, wspólnej uroczystości w Przasnyszu nie będzie. Nie będzie ani korowodu orszakowego, ani inscenizacji na rynku.

W rozmowie z księdzem Andrzejem Maciejewskim, proboszczem przasnyskiej „Fary” dowiedzieliśmy się, że ze względu na sytuację epidemiologiczną każda parafia w swoich kościołach poprowadzi mszę świętą. W parafii św. Wojciecha w Przasnyszu planowane są także jasełka i wspólne kolędowanie. Jak dodaje ksiądz proboszcz, organizowanie miejskich obchodów święta w obecnej sytuacji byłoby ogromną odpowiedzialnością.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nnn
nnn
2 lat temu

Bardzo słusznie.

Adam
Adam
2 lat temu

Chyba nieodpowiedzialnością!