Mali Patrioci

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu brały udział w IX Przeglądzie Pieśni Wojskowej i Patriotycznej „ Pieśnią Patriotyczną i Wojskową Niepodległość Ojczyzny Świętujemy” w Baranowie. Organizatorem tej imprezy w dniu 21 października było Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Wójt Gminy Baranowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie.

Celem prezentacji konkursowych było upowszechnianie pieśni i piosenek wojskowych oraz utworów patriotycznych oraz upowszechnianie wartości piosenek tematycznie związanych z życiem codziennym Wojska Polskiego.

Jury po wysłuchaniu 45 prezentacji konkursowych w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach przyznało tytuły laureatom i wyróżnienia. Zespół „Mali Patrioci” z Jednorożca otrzymał dodatkowe wyróżnienie od Wójta Gminy Baranowo i zaszczytne zaproszenie do udziału w uroczystym Koncercie Galowym z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 11 listopada w GOKSiR w Baranowie. Przedszkolaki zaprezentowali pieśń „Przybyli ułani”, do której choreografię artystyczną przygotowały nauczycielki Magdalena Lorenc i Elżbieta Prusik. Dziękujemy naszym wykonawcom, rodzicom za ofiarną pomoc w realizacji naszych celów i zamierzeń i życzymy naszym małym artystom dalszych sukcesów w kolejnych konkursach i przeglądach. Otrzymano statuetki, podziękowania i drobne nagrody.

Elżbieta Prusik

Fot.Archiwum

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments