Krzynowłoska podstawówka z wyróżnieniem „Szkoła z misją”

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krzynowłodze Małej poinformował, że poznańska Fundacja „Redemptoris Missio” przyznała szkole wyróżnienie: „Szkoła z misją”.

 

– W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy, aby na stronie Państwa szkoły widniało wyróżnienie „Szkoła z misją”. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł. Cieszymy się, że możemy z Państwem współpracować – czytamy w uzasadnieniu.

– W placówce nauczyciele zawsze starają się dawać dobry przykład, więc i w tej sferze to oni pierwsi przystąpili do działania. Rada Pedagogiczna już od 3 lat jest zaangażowana w akcję „Adoptuj Szkołę” organizowanej przez Fundację Humanitarną Redemptoris Missio. W ramach niej nauczyciele organizują w swoim gronie zbiórki pieniężne i wspierają zaadoptowaną szkołę w Kamerunie. Dzięki comiesięcznym wpłatom Szkoła w Kamerunie może zakupić zeszyty, podręczniki, przybory szkolne oraz zapewnić posiłek swoim uczniom. Od tamtego czasu współpracujemy z tą Fundacją angażując naszych uczniów w szereg akcji charytatywnych – dodaje szkoła.

 

 

Samorząd Uczniowski także angażuje się w tego typu akcje. Wśród nich jest „ Kup Pan Szczoteczkę”, „Opatrunek na Ratunek”, „Paczka dla niemowlaczka”, „Włóczkersi” i wiele innych.

– Jesteśmy dumni z naszych uczniów, to budujące, że młode pokolenie jest wrażliwe i skore do pomocy innym. Dziękujemy rodzicom za szczodry odzew i wpajanie właściwych wartości swoim dzieciom. Kolejny raz udowadniacie, że zawsze można na was liczyć – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments