Krzynowłoga Mała: Pracowite ferie w szkołach

Kiedy dzieci odpoczywają na zasłużonych zimowych wakacjach, szkoły wcale nie zieją pustką. W gminie Krzynowłoga Mała ten czas jest wykorzystywany na bieżące naprawy, których nie można było zrealizować podczas miesięcy szkolnej pracy.

Obecnie takie remonty są prowadzone w dwu placówkach – szkołach podstawowych w Romanach-Seborach oraz Ulatowie-Adamach. Aby zmniejszyć koszty napraw, wszystkie prace są wykonywane przez pracowników Urzędu Gminy. Budżet gminny zostanie więc obciążony jedynie kosztami materiałów.

Do 12 lutego w szkole w Ulatowie-Adamach zostaną wymienione drzwi wewnętrzne, które były najbardziej uszkodzone. Dodatkowo w dwóch klasach zostaną wymienione panele podłogowe, by poprawić jakość uczenia się w tych pomieszczeniach. Okres ferii będzie też wykorzystany na rozbiórkę starego pieca kaflowego, dzięki czemu zwiększy się powierzchnia użytkowa budynku szkoły. Tu całkowity koszt remontów zamknie się kwotą ok. 3000 złotych.

Podobne prace zostały zaplanowane w Romanach-Seborach. Tu zostanie wymienionych aż 5 drzwi klasowych (zakupionych za kwotę 2000 złotych); dodatkowo w klasach pojawią się nowe wykładziny podłogowe. Łączny koszt zakupu materiałów do tej placówki został wyceniony na ok. 5500 złotych.

remonty (1)

remonty (2)

remonty (3)

remonty (4)

remonty (5)

remonty (6)

remonty (7)


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments