Konkurs ekologiczny dla szkół

Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska zaprasza serdecznie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w drugim konkursie ekologicznym organizowanym wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym razem konkurs ma charakter plastyczno-fotograficzny.

Od poniedziałku, 19 października, trwa nabór chętnych do udziału w konkursie pod nazwą: „Odkrywamy gminę Przasnysz – ekologiczne konkursy plastyczno-fotograficzne”.

Zadania konkursowe będą polegać na zaprezentowaniu ciekawych miejsc gminy Przasnysz cennych przyrodniczo, a także miejsc, w których występują rzadkie gatunki roślin, zwierząt, grzybów. Każda praca będzie się składać z części graficznej (fotograficznej i plastycznej) i opisowej. Opis powinien zawierać w szczególności:

  • w przypadku cennych okazów roślin, zwierząt, grzybów: nazwę, miejsce i zasięg występowania, znaczenie w przyrodzie;
  • w przypadku miejsc cennych przyrodniczo: lokalizację geograficzną, krótką charakterystykę z uzasadnieniem wartości przyrodniczej;

Uczniowie szkół podstawowych w ramach części graficznej przygotują pracę plastyczną,            a uczniowie gimnazjów – fotograficzną.

Rekrutacja uczestników z placówek gminy Przasnysz trwać będzie do 22 października. Sam konkurs będzie odbywać się w dniach 23 października – 9 listopada. Uczniowie będą rywalizowali o atrakcyjne nagrody rzeczowe – w tym aparat fotograficzny tablet czy plecaki turystyczne.

Szczegóły na temat konkursu można znaleźć w poniższym regulaminie. Zgłoszenia konkursowe należy przesłać na blankiecie, którego wzór przedstawiamy w załączniku.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments