Kolejne inwestycje w gminie Krzynowłoga Mała.

W okresie wakacyjnym władzom gminnym udało się sfinalizować ważne wsparcie płynące w Urzędu Marszałkowskiego na teren sołectw. W ramach projektu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw wspartych zostanie aż pięć projektów poprawiających życie na wsiach z terenu gminy Krzynowłoga Mała.

MIAS jest narzędziem, które ma aktywizować sołectwa w rozwijaniu mniejszej infrastruktury – potrzebnej niewielkim społecznościom, które zarazem jednak odczuwają braki w swoim otoczeniu. I to właśnie na podstawie kontaktów z sołtysami i sołectwami Gmina Krzynowłoga Mała ustaliła zestaw potrzebnych działań, które mają trafić bezpośrednio do konkretnych wsi.

Po weryfikacji wniosków Urząd Marszałkowski zaakceptował pięć propozycji z naszej gminy i wsparł kwotą 10 000 zł każdą z poniższych inwestycji:

  • utworzenie placu zabaw w miejscowości Łanięta
  • utworzenie placu zabaw w miejscowości Rudno Jeziorowe
  • utworzenie placu zabaw i wykonanie ogrodzenia świetlicy w Świniarach
  • zagospodarowanie terenu gminnego w miejscowości Łoje
  • zakup wyposażenia i systemu ogrzewania kominkowego do świetlicy w Ulatowie-Adamach

Każda z powyższych inwestycji została już rozpoczęta – podpisano stosowne umowy i zaczęto realizowanie kolejnych etapów zamówienia. Wykonanie wszystkich prac w konkretnych miejscowościach zaplanowano do 31 października. Zatem już niebawem będziemy mogli obejrzeć efekty prac, które zaplanowano dzięki pozyskaniu zewnętrznego dofinansowania.

Świetlice wiejskie w Świniarach i Ulatowie-Adamach znalazły wsparcie dzięki MIAS-owi.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments