Kolejna tragedia na drodze. W wypadku zginął 16-letni pasażer, kierowca auta zbiegł

Trwają czynności policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 16 – letni pasażer osobówki. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze w Ługach. Kierowca opla uderzył w drzewo, wydostał się z auta i uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając dwóch rannych pasażerów.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący oplem mężczyzna, jadąc w kierunku Szreńska stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Zaraz po zdarzeniu wydostał się z pojazdu i przed przyjazdem służb ratunkowych uciekł z miejsca.

– Pomoc wezwali przypadkowi świadkowie. Służby ratunkowe udzieliły pomocy dwóm rannym pasażerom. Jeden z poszkodowanych, 16 – letni mieszkaniec pow. mławskiego zmarł na miejscu wypadku. Drugi pasażer, 46 – letni mieszkaniec pow. mławskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Policyjne patrole, z wykorzystaniem psa tropiącego, przeszukały teren w poszukiwaniu kierowcy.

– W wyniku prowadzonych czynności ustalono tożsamość mężczyzny, podejrzewanego o kierowanie pojazdem i ucieczkę z miejsca wypadku. To 31 – letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna zgłosił się dziś rano do posterunku policji w Szreńsku. Trwają dalsze czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Sprawcy wypadku grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments