Kenijczycy na Uniwersytecie Warszawskim sprawdzali do czego może przydać się twierdzenie Pitagorasa

Licealiści z przasnyskiego KEN-a wzięli udział w wykładach matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas zajęć, za pomocą twierdzenia Pitagorasa sprawdzili jak daleko sięga wzrok, a także jak długi musi być materac dla śpiącego bałwanka.

 

W środę, 17 kwietnia uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu wzięli udział na wykładach Uniwersytetu Warszawskiego.

– Uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorem Piotrem Kołakowskim oraz sorem Maciejem Mikulskim spędzili kilka godzin na zajęciach matematycznych. Warsztaty na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW poprowadził Łukasz Bożyk, etatowy wykładowca uniwersytecki. Poprowadził je tak sugestywnie, że nagrodzony został na końcu wielką owacją – relacjonuje szkoła.

Kenijczycy mieli okazję sprawdzić za pomocą twierdzenia Pitagorasa, jak daleko sięga wzrok, a także jak długi musi być materac dla śpiącego bałwanka.

Były to kolejne zajęcia przygotowane przez przasnyski ogólniak w ramach cyklicznej współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

– Jest to nasz niewątpliwy atut, z którego będą mogły korzystać kolejne roczniki licealistów. Zapraszamy więc już we wrześniu nowy rocznik do naszej szkoły – dodaje LO.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments