Julia Matusiak z Bogatego laureatką konkursu ekologicznego

Uczennica V klasy szkoły podstawowej z Bogatego Julia Matusiak została zwyciężczynią plastycznego konkursu ekologicznego organizowanego od lat przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Julia okazała się najlepsza z grona kilkuset rówieśników z całego Mazowsza!

Reprezentantka szkoły z Bogatego przygotowała plakat zatytułowany „Z ekologią na co dzień”. Praca wykonana pod kierunkiem nauczycielki plastyki Agaty Wronowskiej została oceniona najwyżej najpierw na etapie szkolnym, a potem – wojewódzkim. Dlatego też w połowie grudnia do siedziby urzędu marszałkowskiego została zaproszona delegacja ze szkoły w Bogatem po odbiór nagród.

Podczas uroczystej gali rozstrzygnięto dwa konkursy: VI edycję dla przedszkoli „Żyję ekologicznie – czyli dobre nawyki przedszkolaka” oraz XII edycję konkursu „Żyję ekologicznie na co dzień” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

W uroczystości wzięli udział wicemarszałek Mazowsza Ewa Orzełowska oraz dyrektor Departamentu Środowiska UMWM w Warszawie Tomasz Krasowski. Licznie stawili się również autorzy najlepszych prac z całego województwa. Tym milej było usłyszeć, że w gronie uczniów szkół podstawowych na pierwszym miejscu znalazła się Julia Matusiak reprezentująca Gminę Przasnysz.

W nagrodę Julia otrzymała dyplom oraz wartościowy sprzęt elektroniczny. Następnie wszyscy mogli skorzystać z jeszcze jednej nagrody – udziału w pokazie filmu „Kacper i Emma – ferie zimowe”, który odbył się w pobliskim kinie PRAHA.

Zarówno samej Julii, jak i jej opiekunce serdecznie gratulujemy sukcesu!


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments