Inwestycje w powiecie przasnyskim

Czternaście nowych, kompletnie wyposażonych sal powstanie w przasnyskim Szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckie placówka otrzyma blisko 2 mln dotacji na uruchomienie nowych oddziałów – psychiatrycznego oraz wewnętrznego. Pozwoli to na dalszy rozwój szpitala oraz zapewni opiekę na najwyższym poziomie.

Dodatkowe sale umożliwią dostosowanie pawilonu C do potrzeb oddziału psychiatrycznego. Zakupiony zostanie sprzęt do terapii zajęciowej, a także nowe wyposażenie pomieszczeń izolatki, brudownika oraz składu czystej pościeli. Wymieniona będzie także stolarka okienna. Całość prac przeprowadzona zostanie z myślą o osobach niepełnosprawnych. Do ich potrzeb dostosowane będą wszystkie pomieszczenia, stworzone zostaną odpowiednie podjazdy. Pacjenci przebywający na leczeniu będą korzystać z nowej stołówki oraz łazienek z wanną i prysznicem. Równoległym działaniem w ramach projektu będzie modernizacja oddziału wewnętrznego pod względem zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług oraz poprawa warunków higieniczno-sanitarnych.

Przeprowadzenie inwestycji daje szansę szpitalowi na zwiększenie kontraktu z NFZ. Pacjenci zyskają lepszy komfort podczas leczenia, a dostosowanie pomieszczeń szpitala do osób niepełnosprawnych ruchowo ułatwi im korzystanie z infrastruktury placówki.

Po podpisaniu umów na dofinansowanie inwestycji marszałek Adam Struzik spotkał się również z mieszkańcami powiatu przasnyskiego – przedsiębiorcami, rolnikami oraz osobami planującymi rozpocząć działalność gospodarczą w ramach zorganizowanej w Chorzelach konferencji nt. nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Pozyskanie unijnych środków na realizację nowych przedsięwzięć to szansa na dalszy rozwój regionu. Dyskusja nad potencjalnymi obszarami wsparcia oraz alokacją środków zgodną z zapotrzebowaniem danego obszaru to kluczowe elementy spotkania konsultacyjnego.


Projekt pn. Dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Psychiatrycznego wraz z poprawą warunków pobytu i leczenia pacjentów Oddziału Wewnętrznego SP ZZOZ w Przasnyszu realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments