Interwencje straży Przasnysz – od 20 do 26 stycznia 2014 r.

22.01.2014 r. godz. 1730

            Wydobywający się dym z mieszkania w Przasnyszu przy ul. Leszno. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej dym wydostawał się przez okna i drzwi domu. Osobę poszkodowaną, nieprzytomną wcześniej wyniosła rodzina na zewnątrz. Strażacy podali tlen poszkodowanej, założyli kołnierz ortopedyczny, ułożyli w pozycji przeciwwstrząsowej, zabezpieczyli przed utratą ciepła i przekazali przybyłemu zespołowi karetki pogotowia, który przewiózł ją do szpitala. Strażacy w międzyczasie w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzili wszystkie pomieszczenia w celu znalezienia zarzewi ognia oraz wykonali pomiary stężenia na obecność tlenku węgla (czadu). Urządzenie wskazało niebezpieczne wartości czadu w pomieszczeniach. Strażacy oddymili i przewietrzyli pomieszczenia oraz dokonali ponownych pomiarów. Urządzenie nie wskazało obecności tlenku węgla. Użytkownikowi polecono wykonanie dodatkowej skutecznej wentylacji pomieszczenia kotłowni.

23.01.2014 r. godz. 0839

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Żebrach-Kordach gmina Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, samochód osobowy znajdował się w rowie, natomiast poszkodowana znajdowała się na zewnątrz. Poszkodowaną zajął się personel medyczny, którą przewiózł do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w samochodzie osobowym oraz kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i prawy bok Toyoty Cariny oraz zderzak i lampa naczepy ciężarówki Volvo.

23.01.2014 r. godz. 1350

            Pożar drewnianego domu w Lipie gmina Jednorożec. Osób poszkodowanych nie było. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej (matka z dwojgiem dzieci). W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęte było całe wnętrze i poddasze drewnianego budynku mieszkalnego pokrytego eternitem. Zamiarem taktycznym kierującego działaniem ratowniczym (KDR-a) było: sprawdzenie czy nikt nie pozostał wewnątrz i ewakuacja osób, obrona sąsiedniego budynku mieszkalnego, ugaszenie pożaru. W wyniku działań ratowniczo-gaśniczych strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiedni budynek mieszkalny. Pożar ugaszono. W czasie działań konieczne było prowadzenie prac rozbiórkowych budynku, który stwarzał zagrożenie dla ratowników.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ drewniany budynek mieszkalny.

23.01.2014 r. godz. 1933

            Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Zdziwóju Starym gmina Chorzele. Osób poszkodowanych nie było. Przed przyjazdem straży pożarnej właściciel wraz z sąsiadami ewakuował mienie z pomieszczeń na parterze. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęte było poddasze i część dachu. Zamiarem taktycznym KDR-a było: sprawdzenie czy ktoś nie pozostał wewnątrz, niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na część parterową budynku, ugaszenie pożaru. Pożar ugaszono, strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na część parterową budynku. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych wykonywano niezbędne czynności rozbiórkowe konstrukcji dachu.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo poddasze i dach budynku. Natomiast pomieszczenia na parterze uległy częściowemu zalaniu.

25.01.2014 r. godz. 1430

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Obrębcu gmina Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej jeden samochód stał na poboczu uderzony o drzewo, a drugi znajdował się w rowie. Osobą poszkodowaną zajmowało się pogotowie ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w Astrach.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległa lewa strona w jednym Oplu oraz przód i prawa strona w drugim.

26.01.2014 r. godz. 1045

            Wypadek samochodu osobowego w Mchowie gmina Przasnysz. Trzy osoby poszkodowane w tym dwoje dzieci. W chwili dojazdu straży pożarnej Skoda Octawia  znajdowała się poza jezdnią, natomiast poszkodowanymi zajmował się personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przedni zderzak z reflektorami oraz prawy bok.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy 4 razy gasili sadze w kominie.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments