Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 9 do 15 listopada 2016 r.

11.11.2016 r. godz. 1348

            Pożar drewnianego budynku gospodarczego w Olszewce gmina Jednorożec. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. W chwili przyjazdu straży pożarnej paliła się szopa drewniana, w której magazynowany był opał. Zagrożony był kolejny drewniany budynek położony około 5 metrów.  Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru i obrony zagrożonego obiektu. Pożar ugaszono, natomiast elementy konstrukcyjne stwarzające zagrożenie rozebrano.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa drewniana szopa z opałem, opony z felgami, rower górski i treningowy.

„Czad i Ogień – obudź czujność”

            W związku z kampanią społeczną pod nazwą „Czad i Ogień – obudź czujność” informujemy, że materiały edukacyjne w formie elektronicznej znajdują się (również do pobrania) na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod adresem http://www.straz.pl/aktualności/czad-ogien-obudz-czujnosc oraz na stronie internetowej BIP Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w zakładce Aktualności – CZAD I OGIEŃ – obudź czujność.

Z badań zleconych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 41% Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników. Dlatego kampania ma na celu przybliżenie podstawowych wiadomości na temat tego zagrożenia.

W ubiegłym roku w Polsce 7414 osób trafiło do szpitala przez pożary i czad, 512 zginęło w pożarach, a 50 osób zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

            Ponadto informujemy, że istnieje możliwość przeprowadzenia pogadanki z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu w szkołach, domach seniora, obiektach upowszechniania kultury itp. po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Telefony kontaktowe:  29 752 65 34,  29 752 65 39, 29 752 65 41

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments