Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 8 do 14 lipca 2015 r.

11.07.2015.r. godz. 0704

Pożar stodoły drewnianej w Bartołdach gmina Krasne. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęta była cała drewniana stodoła kryta blachą. Pożar stwarzał zagrożenie dla sąsiadujących budynków inwentarsko -gospodarczych. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody, jeden w natarciu na stodołę, a drugi w obronie na budynek gospodarczy. Zaopatrzenie wodne stanowił zbiornik wodny w Golanach i hydrant znajdujący się na posesji.

Pożar ugaszono. W działań ratowniczo-gaśniczych prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji obiektu, które stwarzały zagrożenie dla ratowników.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa stodoła drewniana kryta blachą, kombajn zbożowy pszenica, siano, słoma i inny sprzęt rolniczy.

 

11.07.2015.r. godz. 1027

Wypadek samochodu osobowego w Łaniętach gmina Krzynowłoga Mała. Trzy osoby poszkodowane zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy stał na polu, a osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz (trzy dorosłe i dziecko). W poprzek drogi leżała linia energetyczna w skutek złamania słupa w czasie uderzenia samochodem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne względem poszkodowanych, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitym samochodzie, kierowali ruchem drogowym, który był wstrzymany do chwili usunięcia przez pogotowie energetyczne linii napowietrznej z drogi.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód Forda Mondeo, trzy słupy linii energetycznej, przewód do przesyłu energii elektrycznej.

12.07.2015.r. godz. 1521

Pożar domku letniskowego w Wyrębie Karwackim gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożar obejmował altanę i przyległe do niej poszycie lasu. Zamiarem taktyczny kierującego działaniem ratowniczym było ugaszenia altany i niedopuszczenie do powstania pożaru lasu. Pożar ugaszono. Na szczęście wewnątrz altany nikogo nie było.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa altana i około 20 m2 poszycia leśnego.

12.07.2015.r. godz. 1641

Zderzenie samochodów osobowych Hyundai COUPE i BMW X5 w Przasnyszu przy ul. Juliusza Słowackiego. Jedna osoba poszkodowana zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej jeden samochód stał na pasie jezdni, a drugi w rowie. Podróżujące osoby znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury pomocy przedmedycznej, odłączyli zasilania elektryczne w rozbitych samochodach, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia całkowitemu zniszczeniu uległ Hyundai oraz lewy przód BMW.


13.07.2015.r. godz. 1713

Wypadek samochodu osobowego w Romanach Seborach gmina Krzynowłoga Mała. Pięć osób poszkodowanych w tym troje dzieci przewiezione do szpitala przez karetkę pogotowia. W chwili dojazdu straży pożarnej, samochód osobowy leżał na dachu na łące, natomiast osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitym samochodzie i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległa Honda Accord.

14.07.2015.r. godz. 1922

Wypadek samochodu osobowego w Kakach Mroczkach gmina Krzynowłoga Mała. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala przez pogotowie ratunkowe. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód stał na zniszczonym ogrodzeniu, natomiast kierowca znajdował się w innym samochodzie do którego pomogli mu usiąść, po uprzedniej pomocy w opuszczeniu wraka, nadjeżdżający świadkowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury pomocy przedmedycznej, przekazali poszkodowanego pogotowi ratunkowemu. Odłączenia akumulatora od instalacji elektrycznej dokonały osoby postronne.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Renault 19, trzy metalowe przęsła ogrodzenia.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy sześć razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, pięć razy usuwali powalone drzewa i konary drzew z jezdni, jeden raz gasili poszycie lasu.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments