Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 03 do 09 czerwca 2015 r.

05.06.2015 r. godz. 1550

            Wypadek samochodu ciężarowego w Chojnowie gmina Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód ciężarowy leżał na boku w rowie. Poszkodowany kierowca znajdował się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne, wstrzymali ruch drogowy, pokryli wyciekłe paliwo warstwą piany gaśniczej, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonej ciężarówce.

W wyniku wypadku częściowemu zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy Scania z naczepą oraz część ogrodzenia na dwóch posesjach.

07.06.2015 r. godz. 1424

            Pożar garażu i drewnianej szopy gospodarczej w Szlasach-Umiemy, gmina Krasne. W chwili przyjazdu straży pożarnej, pożarem objęty był garaż i szopa gospodarcza. Zamiarem taktycznym kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR) było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na budynek mieszkalny oraz gospodarczy i ugaszenie pożaru. Założone cele osiągnięto.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek garażu i szopa gospodarcza.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy dwa razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy gasili poszycie lasu, jeden raz gasili pożar młodnika lasu i jeden raz usuwali powalone drzewo z drogi.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments