Grupa SPEED. 3923 wykroczenia we listopadzie 2023

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w listopadzie kolejnych piratów drogowych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także popełniają inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni.

– Każdego dnia policjanci z mazowieckiej grupy SPEED kontrolują stan bezpieczeństwa na drogach. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w listopadzie skontrolowali 4494 pojazdów. Ujawnili 3923 wykroczenia, zatrzymali 37 praw jazdy i 207 dowodów rejestracyjnych – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W minionym miesiącu sierpniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED:

  • ujawnili 3923 wykroczenia drogowego, z czego 3005 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 23 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
  • nałożyli 3267 mandatów karnych,
  • skierowali 147 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń
  • zatrzymali 37 praw jazdy
  • zatrzymali 207 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 17 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • ujawnili 5 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments