Gruba Majówka w Ciechanowie. Quebonafide, Raz Dwa Trzy, zlot Foodtrucków.

Ciechanów na majówkę przygotował dla mieszkańców i przyjezdnych wydarzenia muzyczne, kulinarne i rekreacyjne. 1 maja na dziedzińcu zamku wystąpi Quebonafide, 2 maja, w tym samym miejscu, odbędzie się koncert „Ważne piosenki” zespołu Raz Dwa Trzy. Na błoniach zamkowych od 1 do 3 maja będzie zlot food trucków oraz dmuchańcowy plac zabaw. 3 maja zaplanowane są uroczystości patriotyczne.

Quebonafide, czyli pochodzący z Ciechanowa Kuba Grabowski, jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hip-hopowej, wystąpi 1 maja na zamkowym dziedzińcu o godz. 19.00. O miejscu koncertu zadecydował sam artysta. – Zamek Książąt Mazowieckich to lokalizacja, która była brana pod uwagę od samego początku planowania koncertu. Jest to miejsce piękne, unikatowe, a dodatkowo ważne dla Kuby. – podkreśla Piotr Zawałkiewicz, manager Quebonafide. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń, przed zamkiem będzie ustawiony telebim, na którym transmitowany będzie koncert.

Dzień później, o godz. 18.00, zagra Raz Dwa Trzy. Zespół wykona „Ważne piosenki”. Fani doceniają twórczość artystów za „senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu”. Wstęp na obydwa koncerty będzie bezpłatny.

Na błoniach zamkowych przez trzy dni, od godz. 10.00, będzie można próbować różnych przysmaków z kilkunastu mobilnych kuchni, czyli food trucków. Obok pojazdów przygotowane będą stoliki, krzesełka i ławki. Dla najmłodszych w tym czasie dostępny będzie dmuchańcowy plac zabaw. Dodatkowo 1 maja w godz. 10.00-16.00 zorganizowane zostaną: wioska harcerska i mobilne miasteczko rowerowe.

Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się o godz. 10.30 na placu Kościuszki pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej. O godz. 11.30 w kościele św. Tekli zostanie odprawiona msza św. za ojczyznę.

Majówkowe wydarzenia w Ciechanowie organizują Urząd Miasta Ciechanów oraz  Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.


Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments