Gmina Przasnysz znów zbierała żywność dla potrzebujących!

Członkowie wielu instytucji z gminy Przasnysz, począwszy od Urzędu Gminy, a skończywszy na szkołach i organizacjach nieformalnych, wzięli po raz kolejny udział w wielkiej akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbywała się w dniach 28-29 listopada. Razem udało nam się zebrać ponad 1300 kg produktów.

Koordynacją tegorocznej zbiórki zajmował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. W ciągu dwóch dni w czterech sklepach wielkopowierzchniowych w Przasnyszu gminni wolontariusze zbierali żywność kupowaną przez mieszkańców Przasnysza i okolicznych miejscowości. Najbardziej pożądane były produkty o długiej przydatności do spożycia. Te bowiem będą najmniej podatne na niszczący upływ czasu.

Do zbiórki aktywnie włączyli się m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Przasnyszu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, przedstawiciele Rady Gminy, sołtysi, nauczyciele z Zespołu Szkół w Nowej Krępie, Szkoły Podstawowej w Obrębie, Szkoły Podstawowej w Mchowie, przedstawicielki Klubu Seniora, kół gospodyń wiejskich oraz grup nieformalnych, a także młodzież z Zespołu Szkół w Bogatem, Zespołu Szkół w Nowej Krępie oraz Zespołu Szkół w Lesznie. Transport żywności ze sklepów do siedziby GOPS zabezpieczyły Ochotnicze Straże Pożarne z miejscowości Szla i Leszno. Razem zaangażowało się w tę akcję ok. 160 osób – za co wszystkim serdecznie dziękujemy!

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz ofiarności darczyńców zebrano 1 312,47 kg żywności, która jeszcze przed świętami zostanie przekazana dla podopiecznych GOPS.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments