Gmina Przasnysz. Wyniki egzaminu ósmych klas.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przasnysz przedstawiono raport ze stanu realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020. Informacja została opracowana na podstawie danych zawartych w Systemie Informacji Oświatowej, danych Urzędu Gminy Przasnysz oraz informacji przekazanych przez dyrektorów szkół.

 

Egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy został zorganizowany w roku szkolnym 2018/2019 i jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu nie można nie zdać. Jest on przeprowadzany w formie pisemnej.

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty odbył się z uwagi na epidemię dopiero w drugiej połowie czerwca.

Uczniowie przystąpili do egzaminu z trzech przedmiotów: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Szkoły z terenu gminy Przasnysz w porównaniu ze szkołami z całego powiatu przasnyskiego najsłabiej wypadły z języka angielskiego.

– Duży wpływ na taki wynik miała sytuacja związana z przejściem na nauczanie zdalne. Metoda nauczania języka obcego najbardziej efektywna jest w formie bezpośredniej – tłumaczy gmina.

Z językiem polskim najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogatem otrzymując 57%, zaś z matematyki i języka obcego Szkoła Podstawowa w Lesznie.


 

Źródło UG Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
6 miesięcy temu

Szkoły z terenu gminy Przasnysz w porównaniu ze szkołami z całego powiatu przasnyskiego najsłabiej wypadły z języka angielskiego. Gmina tłumaczy, że to efekt zdalnego nauczania. To gdzie indziej na terenie powiatu dzieci nie uczyły się zdalnie? Słabe wyniki w gminie muszą być zatem efektem złej organizacji nauczania.