Gmina Przasnysz. Parafie w Świętym Miejscu i w Bogatem wybrały wykonawców projektów dofinansowanych przez rząd

Parafia w Świętym Miejscu wykona prace remontowo – konserwatorskie wyposażenia kościoła i zabytkowej kapliczki, zaś parafia w Bogatem remont parkanu. Na te cele pozyskano dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu i Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Bogatem będą realizowały projekty w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Obydwie wybrały już wykonawców planowanych robót.

Parafia w Świętym Miejscu wykona „Prace remontowo – konserwatorskie wyposażenia zabytkowego kościoła pw. Narodzenia NMP w Świętym Miejscu oraz zabytkowej kapliczki”. W przetargu wybrała najkorzystniejsza ofertę, którą zaproponowała firma PK DOM Sp. z.o.o. z  Opaleńca.

Wartość robót wynosi 239.800,00 zł brutto.

– Umowa zostanie podpisana po otrzymaniu promesy ostatecznej – informuje Gmina Przasnysz.

Parafia w Bogatem zrealizuje zadanie pod nazwą „Remont parkanu wokół kościoła pw. Św. Anny w Bogatem – Etap II”.

– Wykonawcą będzie firma Patryk Mikucki z Radziłowa za kwotę 260.670,00 zł. Dofinansowanie zadania stanowi 98% z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – dodaje samorząd.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

600.000 na remonty pustawych kościołów. Gdz8e przecież ISA też ofiarki datki kolęda, etc. Za to na dodatkowa karetkę w powiecie ni ma.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Pustawych kościołów?Chyba Anna dawno nie była w kościele.

Danuta
Danuta
1 miesiąc temu

Ksiądz zgrzeszył? Ale przestępstwa nie ma. Więc można podać imię i nazwisko. Ks. Jerzy Mikrut. Odsunięty od wydzielania wafli jakieś pół roku po publikacji na której wkłada całą dłoń partnerowi w tyłek.