Gmina Przasnysz: OWIES działa dalej!

Mimo że formalnie projekt Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej w gminie Przasnysz już się zakończył, zbiera nadal swoje żniwo. A tutejsi mieszkańcy licznie temu przyklaskują. Dowodem na to jest choćby niedawne spotkanie w Bogatem.

Pod koniec maja w Bogatem odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, grup nieformalnych z terenu gminy z miejscowości Karwacz, Oględa, przedstawicieli Klubu Seniora z Bogatego, Klubu „Bartniak” z Bartnik oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Mchowa, Leszna i Dobrzankowa. Wszystkie te grupy uczestniczyły w projekcie „OWIES”, czyli Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej na Mazowszu realizowanym na terenie Gminy Przasnysz przez Stowarzyszenie BORIS z Warszawy. W spotkaniu, które poprowadziła animatorka BORIS-a Pani Stanisława Retmaniak wzięła udział również Pani Wójt Grażyna Wróblewska.

Wspomniane spotkanie miało pomóc w podsumowaniu, co udało się zrobić w siedmiu aktywnych społecznościach na polu integracji i ekonomii społecznej. Jednocześnie udało się zorganizować warsztaty dotyczące dostrzeganych zmian społecznych oraz planów na przyszłość. Ponadto przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Ekonomii Społecznej w Ostrołęce Pan Łukasz Wachowski poinformował przedstawicieli aktywnie działających grup o możliwości korzystania za pośrednictwem Stowarzyszenia BORIS z systemu regrantingu w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu z FIO.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć premierę filmu nagranego w Gminie Przasnysz w ramach realizacji projektu OWIES.

Aktywne grupy z terenu Gminy Przasnysz zostały zaproszone przez zaprzyjaźnione Koło Gospodyń ze Zblichy Starej (gm. Płoniawy Bramura) na konferencję dotyczącą produktu lokalnego, która odbędzie się 6 czerwca br.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments