Gmina Przasnysz i gmina Chorzele z pieniędzmi na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu

W ramach podpisywanych 30 listopada br. umów samorządy województwa mazowieckiego otrzymają ponad 49 mln zł na realizację zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP Maria Koc, Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Dyrektor Wydziału Transportu i Rozwoju Regionalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Katarzyna Harmata.

– Myślę, że wszystkich nas łączy misja uczynienia dróg w województwie mazowieckim bezpieczniejszymi. Musimy ze wszelkich sił dążyć do tego, aby było mniej wypadków, kolizji i zdarzeń niebezpiecznych. Z jednej strony odpowiada za to kultura naszego poruszania się po drodze i przestrzeganie przepisów, ale z drugiej strony, aby wymagać tego od wszystkich użytkowników ruchu, musimy przemieszczać się po nowoczesnych, bezpiecznych, przebudowanych drogach. Dlatego po raz pierwszy w 2021 r. i sukcesywnie w 2023 wprowadzaliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg odpowiedni segment, który służy finansowaniu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatowych i gminnych województwa mazowieckiego. W tym roku to łącznie 75 mln zł na inwestycje w przejścia dla pieszych, w chodniki, w ścieżki rowerowe – powiedział Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński.

– Dzisiaj podpisujemy umowy na 49 mln zł dofinansowania. Zachęcam do składania wniosków w latach przyszłych, bo Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg nie kończy się, będzie funkcjonował dalej. W tym miejscu chciałbym Państwu bardzo podziękować za zrozumienie, jak kwestia bezpieczeństwa jest ważna – dodał.

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały również dwa samorządy z powiatu przasnyskiego:

  • Gmina Chorzele – umowa na kwotę 33 698,00 zł na przebudowę drogi gminnej w zakresie przebudowy chodnika w miejscowości Pruskołęka,
  • Gmina Przasnysz – umowa na kwotę 130 803,59 zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Bogate.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mark4
Mark4
2 miesięcy temu

A gmina miejska Przasnysz? Za słabo na PiS głosowała?

p-sz
p-sz
2 miesięcy temu

„Z jednej strony odpowiada za to kultura naszego poruszania się po drodze i przestrzeganie przepisów…”

Nawet z przejściami dla pieszych czy ścieżkami rowerowymi bez tego nigdy nie będzie dobrze. Kulturę poszanowania drugiego człowieka i respektowanie przepisów każdy powinien wynieść z domu.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 miesięcy temu

Kto to jest ta ruda pani na pierwszym zdjęciu po prawej. Często jest na zdjęciach. Kto to jest?