Gmina Jednorożec: RELACJA z 2. turnieju I Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2016/2017)

W sobotę 22 października na hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu został rozegrany 2. Turniej z cyklu I Grand Prix Jednorożca w badmintonie. Tym razem na zawody przybyło 29 zawodników z Jednorożca oraz Stegny. Udało się rozegrać 5 z zaplanowanych 9 kategorii oraz dodatkową kategorię dla najmłodszych – MINI BADMINTON.
Do wspomnianej kategorii MINI BADMINTON (dzieci do 6 lat) przystąpiło dwoje zawodników: Julia OSTASZEWSKA oraz Julian KRUKOWSKI. Po zaliczeniu konkurencji sprawnościowo-technicznych, otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Duma rodziców oraz radość na buziach zawodników podczas odbierania trofeów – niezapomniane.

Rywalizację punktową w kategorii – singiel dzieci klas 1-2 szkół podstawowych, wygrał Krystian BAKUŁA, rewanżując się Mai BRZOZOWEJ za poprzedni turniej, na najniższym stopniu z brązowym medalem zakończyła rywalizację Maja OSTASZEWSKA. Tuż za strefą medalową znaleźli się Ola TURSKA i Michał KOSZEWSKI.

Podium w kategorii dzieci klas 3-4 wyglądało identycznie jak w poprzednim turnieju, tj.: Maciek BRZOZOWY, Magda ROCZEŃ, Adrian PRZYBYŁEK. Nie mogą się oni czuć niezagrożeni, ponieważ debiutująca Maja GAZŁĄZKA kończąc rywalizację na 4. miejscu pokazała, że należy się z nią liczyć w przyszłości na korcie. Dalsze miejsca to kolejno: Patryk WRÓBLEWSKI, Julia BAKUŁA i Rafał KRZEMIŃSKI.

Podobnie jak miesiąc temu największe emocje oraz rywalizacja była wśród chłopców klas 5-6. Laur zwycięstwa przypadł Adamowi KRUKOWSKIEMU. Aleksy BRYSKA zrewanżował się za poprzedni turniej Piotrkowi ROCZEŃ i zepchnął go na trzecie miejsce. Dalsze miejsca to kolejno: Patryk PIETRZAK, Bartek BRZOZOWY, Marek FRONTCZAK i Sylwek MERCHEL.

Nie mniej emocji było w kategoriach gimnazjalnych. Podium podobnie jak we wrześniu, tylko w innej konfiguracji, pierwsze miejsce Zuza KRZEMIŃSKA, dalej Aleksandra WÓDKIEWICZ i Julia OBRĘBSKA. Debiutująca w rywalizacji Martyna ŚWIDER nie zdołała pokonać bardziej doświadczonych koleżanek i zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. Towarzysko w tej kategorii wystąpił Kacper BUDNY, co prawda nie wywalczył żadnego trofeum sportowego ale zdobył honorowy tytuł „dżentelmena turnieju”, pozwalając wygrać wszystkim dziewczynom.

Do rozgrywek OPEN zgłosiły się tylko panie. Podbudowana sukcesami córek kategorię ze sporą przewagą wygrała Małgorzata OSTASZEWSKA. Anna PRZYBYŁEK stwierdziła, że złoto już ma, więc czas na srebro. Natomiast do medalu w kolorze brązu przyzwyczaiła się Paulina BAKUŁA.
Pozostałych kategorii nie udało się rozegrać, ze względu na brak quorum.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NASTĘPNY TURNIEJ W LISTOPADZIE.
Więcej szczegółów na:
https://www.facebook.com/BadKurp/
Wiesław KRUKOWSKI


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments