Ferie spędzą w koszarach 5MBOT

Na 16 dni zamienią smartfony na karabinek GROT, czapkę na hełm, a Netflixa na  pas ćwiczeń taktycznych.

 

Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej wstępuje coraz więcej młodych ludzi, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą przerwę międzysemestralną wykorzystać na odbycie szkolenia podstawowego i rozpocząć służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Na spędzenie ferii zimowych w koszarach Mazowieckiej Piątki zdecydowało się kilkunastu uczniów klas mundurowych z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B  Feniks im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Karty z decyzją o powołaniu do terytorialnej służby wojskowej otrzymali w poniedziałek 6 lutego br. od przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz 5 Mazowieckiej Brygady OT.

 

Swój udział w szkoleniu podstawowym uczniowie motywują m.in. chęcią sprawdzenia własnych umiejętności, spełnieniem marzeń o służbie, a ferie to dobry czas na „szesnastkę”, który nie koliduje z nauką. Z ust przyszłych terytorialsów wybrzmiewał również argument, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, to dobry początek żołnierskiej kariery.

Ochotnicy rozpoczną swoją przygodę z wojskiem od 16-dniowego szkolenia podstawowego. Od 10 lutego będą zdobywać umiejętności  pod okiem doświadczonych instruktorów kompanii szkolnej 5MBOT z zakresu strzelectwa, bezpiecznej i efektywnej obsługi broni, taktyki, topografii, medycyny pola walki oraz elementów survivalu. Szkolenie podstawowe zakończy się 25 lutego br. uroczystą przysięgą, którą nowi terytorialsi Mazowieckiej Piątki złożą w Węgrowie.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja Stara
Twoja Stara
1 rok temu

Oj się będzie działo ;p