Face charty w pracowni makijażu i stylizacji w przasnyskim Medyku. Co to takiego? [FOTO]

Podczas zajęć zdalnych z przedmiotu Pracownia makijażu i stylizacji słuchacze kierunku Technik Usług Kosmetycznych wykonywali swoje pierwsze face charty. Pewnie zastanawiacie się co to takiego?

 

Face chart to nic innego jak plan bądź szkic makijażu. Wykonuje się go na kartce z zarysem twarzy.

Face charty znalazły swoje zastosowanie m.in. podczas pokazów mody. Projektant może przekazać zespołowi wizażystów swoją wizję, rysując ją na papierze. Dzięki temu będzie pewien, że wizażyści, którzy zazwyczaj mają indywidualny styl, dobrze zrozumieją, jak ma wyglądać makijaż na modelkach i wykonają podobne prace.

Face chart można stworzyć od zera (czyli na czystej kartce papieru) bądź skorzystać z gotowych zarysów twarzy.

Do wykonania face chartów używamy tych samych kosmetyków, co przy makijażu twarzy. Tworzymy cieniowania pędzelkami lub palcem, rysujemy rzęsy eyelinerem bądź flamastrem. Ze względu na specyfikę naszego „płótna”, którym jest papier, nie używamy jedynie większych ilości kosmetyków w płynie.

 

Jeden z najbardziej obleganych kierunków

Technik Usług Kosmetycznych to jeden z najpopularniejszych kierunków nauczania w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. Słuchacze uczęszczający na zajęcia przyswajają wiedzę z zakresu anatomii, dermatologii, przedmiotów dotyczących pielęgnacji oraz upiększania twarzy i ciała. Nie brakuje także tematów, dzięki którym uczestnicy zajęć mogą dowiedzieć się jak prowadzić własną działalność, w tym salon kosmetyczny.

Urozmaicone lekcje są wyzwaniem, ale także miło spędzonym czasem. Słuchacze wykonują na sobie przeróżne zabiegi – zarówno na twarz jak i ciało. Jednymi z najbardziej lubianych tematów są makijaże – zabawa kolorem, fakturą i formą kosmetyku.

Po dwóch latach nauki uczestnicy zajęć przystępują do egzaminu, a następnie uzyskują dyplom kwalifikacji w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych.

Aby dowiedzieć się więcej dyrekcja Medyka zaprasza na facebookowy profil oraz stronę internetową szkoły, jednocześnie zachęcając wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu i aplikowania.

Prezentujemy prace wykonane przez słuchaczy kierunku Technik Usług Kosmetycznych.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments