Ewakuacja ZSP w Przasnyszu. Czterdzieści poszkodowanych osób, kilkanaście w szpitalu. Policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratora

W Zespole Szkół Powiatowych przy ulicy Sadowej w Przasnyszu zarządzono dziś ewakuację. Powodem było złe samopoczucie uczniów. Poszkodowanych było w sumie około 40 osób.

 

Pierwsze zgłoszenie dotyczące zasłabnięcia i złego samopoczucia uczniów Zespołu Szkół Powiatowych (budynek przy ulicy Sadowej 5) w Przasnyszu wpłynęło do służb o godzinie 11.00.

Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną i ratownictwo medyczne. Podjęto decyzję o ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W sumie ok. 340 osób. Na teren szkoły dotarła też jednostka chemiczna z Ciechanowa i grupa medyczna z Warszawy. Obecna była dyrekcja i Zespół Zarządzania Kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Przez kilka godzin służby udzielały pomocy poszkodowanym. Zgłaszały się do nich kolejne osoby, uskarżające się na bóle głowy, mdłości, bóle brzucha i podkrążone oczy. Na miejscu strażacy rozstawili namiot, który służył jako punkt medyczny. Udzielana była pierwsza pomoc i odbywała się selekcja poszkodowanych. Około 100 dzieci zostało przeniesionych do sprawdzonej pod kątem chemicznym sali gimnastycznej. Tam były obserwowane przez około 30 minut. Potem mogły wracać do domów.

– Mamy 40 poszkodowanych osób. 15 osób trafiło do szpitala, 9 z nich zostało przewiezionych z miejsca zdarzenia, pozostali zgłosili się sami – mówi nam oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska. – Strażacy po raz trzeci sprawdzili cały budynek. Urządzenia nic jednak nie wykazały – dodaje.

W sprawie, dochodzenie prowadzi policja. Czynności odbywają się pod nadzorem prokuratora.

–  Na ten moment nie znamy przyczyny zaistniałej sytuacji. Bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności – mówi mł. asp. Ilona Cichocka.

Na miejscu pracowało 18 zastępów straży pożarnej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
1 miesiąc temu

Policjant to nie powiniwn wygladac jak dresiarz jak jeden na zdjeciu

Kinga
Kinga
1 miesiąc temu

Sa dwie opcje narkotyki lub siarkowodór,no chyba że będzie trzecia opcja…. miejmy nadzieję że to wszystko się wyjaśni….

mixus
mixus
1 miesiąc temu
Reply to  Kinga

Siarkowodór? Jeśli już to z twojej tylnej części ciała.

gregory
gregory
1 miesiąc temu

A wojsko nie pomogło?

Gregory
Gregory
1 miesiąc temu
Reply to  gregory

W czym by oni mieli niby pomóc ? Co oni potrafią ?

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

Sprawdzą im krew, mocz, kał, zajrzą do każdej dziury, to im się odechce na drugi raz robić takich numerów.