Dziś wzmożone kontrole na drogach powiatu przasnyskiego

21 października, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, policjanci z KPP w Przasnyszu będą przeprowadzać działania kontrolno – prewencyjne, które mają pomóc w poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 

To właśnie rowerzyści i piesi często są narażeni na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych. Dzisiejsze działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” będą opierać się na kontroli zachowań kierowców wobec tych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze policji zwrócą uwagę na wszystkie naruszenia popełniane na drodze, a w szczególności w pobliżu przejść dla pieszych. Działania obejmą także rowerzystów i pieszych, którzy powinni zadbać o swoją widoczność na drodze.

 

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście

 

Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

j.b.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dundi
Dundi
1 miesiąc temu

Rowerzyści niech wieczorami noszą odblaski tak samo piesi..kierujący pojazdem nie widzi pieszego bez odblasku ..a rowerzyści..połowa ma nie sprawne pod tym względem rowery ..nie zawsze wina jest kierowcy .

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Może kiedyś ktoś się pochyli nad centrum miasta i drogami przelotowymi. Zwłaszcza nad ul św. Stanisława od zaniedbanego domu kultury do ronda. Tam jest kilka przejść dla pieszych niewystarczające oświetlenie a kierowcy jadący na Chorzele i z powrotem zachowują się jak by byli na torze wyścigowym … Po zmroku jest tam czasem ciężko przejść . Sam widziałem dwa razy jak kogoś mało nie potrącili na pasach ! Czemu tam nie ma dodatkowego ograniczenia prędkości ?przecież to samo centrum miasta krótkie odcinki … Wystarczy tam posłać policję i w dzień i w nocy samochody nie zatrzymują się bardzo często na przejściach… Czytaj więcej »

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Policja powinna zwrócić uwagę na rowerzystów wjeżdżajacych na pasy.