Dziś wzmożone działania policji na drogach powiatu przasnyskiego

Dzisiaj (22.02) na terenie powiatu przasnyskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przasnyszu prowadzą działania kontrolno-prewencyjne związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod hasłem – „Lokalnie – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

 

Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu w godzinach od 6.00 do 22.00 prowadzą akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

– Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa przasnyskiej komendy.

– Przypominamy kierującym, że za naruszenie przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim można otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów „karnych” – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Skończcie z tym pierwszeństwem dla pieszych.Niech zaczną uważać a nie liczyć na ostrożność kierowców. Gdzie zatrzymanie się przed przejściem i lewa prawa,lewa zerknięcie na jezdnię.