Dzień Wagarowicza z przasnyską grupą PaTPORT

Jak co roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przasnyscy policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu przasnyskiego. tego dnia uczniowie częściej niż zwykle opuszczają zajęcia lekcyjne, wielu z nich sięga po alkohol i papierosy. Aby zapobiec negatywnym i niezgodnym z prawem zachowaniom, przasnyscy policjanci wraz z przasnyską grupą PaTPORT na Rynku Miejskim zorganizowali happening pn. „Komunikatywny” skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Pierwszy Dzień Wiosny popularnie nazywany  „Dniem Wagarowicza” czasami jest okazją    do  opuszczenia zajęć lekcyjnych i zabawy  poza szkołą.  Aby ten dzień przebiegał bezpiecznie i spokojnie przasnyscy policjanci  podjęli  wiele przedsięwzięć prewencyjnych. Między innymi  sprawdzali miejsca w których młodzież najczęściej przebywa na wagarach. Szczególną uwagą  objęli okolice szkół. Głównym zadaniem policyjnych patroli było niedopuszczenie do zachowań chuligańskich, picia alkoholu,  zażywania środków odurzających oraz niszczenia mienia.

Dla mieszkańców miasta na Runku Miejskim w Przasnyszu Policja wspólnie z przasnyską grupą PaTPORT zorganizowała happening- pantomimę pt. „KOMUNIKATYWNY”. Młode osoby z PaTPORT-u promowały styl życia bez uzależnień między innymi od: Internetu telefonu komórkowego oraz portali społecznościowych.Na zakończenie chętne osoby wspólnie z grupa PaTPORT-u zatańczyły „Belgijkę”

Nad bezpieczeństwem  dzieci, które tego dnia przemieszczały się przez miasto aby zgodnie z tradycją topić ”  Marzannę” czuwali  policjanci z „drogówki”, była  to okazja do wręczenia odblasków i zachęta do ich noszenia.

KPP Przasnysz

E.Ś/E.N

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments