Dzień Sportu na Orliku. Dobra zabawa na boiskach ,,Orlik 2012”

W sobotę 9 września na obiektach sportowych ,,Orlik 2012” przy ulicy Sadowej 5 odbył się festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Sportu na Orliku. Zawody były przeprowadzone pod nadzorem Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i miały zakres ogólnopolski. Festyn  był okazją do zaprezentowania przasnyskiej społeczności oferty różnej aktywności ruchowej.

Animatorzy Orlika Jolanta Nowak oraz Tomasz Krynicki przygotowali wiele atrakcyjnych konkurencji dla różnych grup wiekowych. W czasie prawie trzygodzinnych zmagań sportowych  uczestnicy rywalizowali w mini turnieju piłki nożnej, turnieju streetballa, rowerowym torze przeszkód oraz grach i zabawach dla najmłodszych. Dzieci wspólnie z rodzicami, pod czujnym okiem Jarosława Dawidziuka uczestniczyły w różnorodnych zabawach sportowych podnoszących  sprawność ruchową.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość pomalowania twarzy, możliwość skorzystania ze zjeżdżalni oraz zrobienia zdjęcia z myszką Miki. Wszystkie dzieci były zadowolone, zwłaszcza że organizatorzy postarali się, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Kolejną atrakcją festynu była rywalizacja dziewcząt i chłopców w rowerowym torze przeszkód przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu. Podczas Dnia Sportu dzieci i osoby dorosłe mogły uczestniczyć również w mini turnieju piłki nożnej oraz streetballa (koszykówka trzyosobowa 2+1). Rywalizacja w tych dwóch grach zespołowych była bardzo zacięta a o końcowych wynikach decydowała albo jedna bramka, albo o jeden więcej rzucony kosz.

Po rozegraniu meczów finałowych animatorzy wspólnie z Kierownikiem boisk ,,Orlik 2012” Markiem Maćkowskim wręczyli zwycięskim ekipom pamiątkowe puchary oraz rozdali wszystkim uczestnikom drużynowych zmagań atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, ZSP w Przasnyszu, firmy: ZIPP, KROSS, GET IN BANK. Na zakończenie animatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom sportowych zmagań oraz wolontariuszom, którzy przyczynili się do bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia imprezy.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments