Dzień Jednorożca 2023. Zabawa trwała do północy

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości nastąpiło w południe 11 czerwca. Na mieszkańców i przybyłych gości czekały występy lokalnych grup, konkursy, zawody i mnóstwo muzyki.

 

Wydarzenie otworzył wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Iwulski wraz ze starostą przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim oraz wicestarostą Pawłem Mostowym. Po przywitaniu gości nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów w ramach „ZaBieganego Brzdąca V” oraz losowanie nagród.

Po biegaczach na scenę weszli najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy prezentowali swoje umiejętności.

– Nie mogło zabraknąć w programie występów naszych lokalnych zespołów folklorystycznych. Pieśni regionalne zaprezentowały „Młode Kurpie” z Panem Edwardem Koziatkiem oraz „Kurpie” wzbogacając  imprezę o ważne dla tożsamości mieszkańców ludowe elementy – relacjonuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

 

Po raz pierwszy na „Dniu Jednorożca” swoje artystyczne zdolności zaprezentowały organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. Na scenie brawurowo pokazywały swą grę aktorską i pomysłową charakteryzację: Kółko Rolnicze Posilenie z Drążdżewa Nowego, Stowarzyszenie „Odlotowe Czarownice” z Lipy, Koło Gospodyń Wiejskich „Żelaźnianki to Kurpianki” z Żelaznej Rządowej, Stowarzyszenie „ Przyjaciele Małowidza”, Koło Gospodyń Wiejskich z Parciak, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Jednorożca, Koło Gospodyń Wiejskich z Ulatowa Pogorzeli oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Lipie „Lipianki”.

– Kolejną atrakcją były występy na wesoło przygotowane przez „Lipianki”, które odegrały „Czerwonego Kapturka z humorem” oraz „Kaliny” bawiące nas do skeczu „Wieś w Unii Europejskiej”. Solo z występem kabaretowym „Marzenia kobiet ze wsi” wystąpiła Stanisława Ferenc – czytamy.

Po 16.00 wójt Krzysztof Iwulski wręczył nagrody dla zwycięzców w zawodach spławikowych o Puchar Wójta Gminy Jednorożec. Gorącym punktem programu była Loteria „Szczęśliwy los”. Około 17.00 na scenie pojawił się Kabaret „Na żarty” i bawił publiczność autorskimi żartami, a nawet angażował widzów do swoich skeczy.

 

Następnie rozpoczęła się część koncertowa „Dnia Jednorożca”, a plac na stadionie wypełniał się z każdą chwilą coraz bardziej. Najpierw wystąpił zespół Laveders, następnie publikę rozgrzał Kristars, a tuż po nim sceną zawładnął Miły Pan, który był główną gwiazdą wieczoru. Na zakończenie można było podziwiać niesamowite sztuczki pokazane przez Teatr ognia „Awaria”.

Impreza zakończyła się dyskoteką pod chmurką, którą poprowadził DJ Lukas.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments