Dzień Bezpiecznego Internetu w przasnyskim Stowarzyszeniu „Jestem”

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 8 lutego, podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem robota Photon i Cyber – Oka (C-Eye).

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu co roku prowadzi zajęcia dotyczące bezpiecznego dostępu do internetu.

– Nasi uczniowie poznali „Sieciakowe zasady ekranowe”. Na ich podstawie wspólnie wykonali plakat. Wysłuchali bajki: „Mój przyjaciel Necio”, nauczyli się piosenki „Fajnie w Internecie” oraz obejrzeli film „ Wyjdź na dwór”. Następnie przypomnieli sobie rodzaje nośników elektronicznych, a także skutki ich nadmiernego użytkowania. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia interaktywne: „Konstruktor”, „Laboratorium wirusów” – informuje stowarzyszenie.

 

Dodatkowo uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach z kodowania z wykorzystaniem robota Photon, a także mieli szansę podjąć pracę z Cyber – Okiem (C-Eye), które pomaga w rozwoju percepcji wzrokowej i słuchowej.

– Wszystkie podjęte działania miały na celu promowanie pozytywnych zastosowań Internetu podczas zajęć edukacyjnych i terapeutycznych oraz zaktywizowanie uczniów do bezpiecznego korzystania nie tylko z Internetu, ale także z urządzeń elektronicznych – dodaje stowarzyszenie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments