Drużyny z Czernic Borowych i Chorzel zwycięzcami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 17 kwietnia, w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu odbyły się powiatowe eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu przasnyskiego wyłonieni w gminnych eliminacjach, wzięli udział w powiatowych zmaganiach XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

– Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach rejonowych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Ich zadaniem było rozwiązanie dwóch testów wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (pierwszeństwo na skrzyżowaniu).

Wyniki powiatowych eliminacji XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

I grupa wiekowa

  • I miejsce –  drużyna Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych

II grupa wiekowa

  • I miejsce – drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

– Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fan AMK
Fan AMK
1 miesiąc temu

A czemu nie ma wzmianki o współorganizacji konkursu przez Auto Moto Klub Rzemieślnik?

Aneta K.
Aneta K.
1 miesiąc temu
Reply to  Fan AMK

Tekst jest zaczerpnięty z KPP i jest autorstwa ich rzeczniczki, napisany bardzo ogólnie x tego co widac. Pełna relacja była z tego co widziałam na stronie starostwa i tam był uwzględniony udział wszystkich