Drewniane elementy znajdujące się w kompleksie basenów otartych popękały. „Materiał naturalny reaguje na czynniki środowiskowe i atmosferyczne”

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwraca uwagę na pękające barierki znajdujące się w kompleksie basenów otwartych. Sprawę zgłosiliśmy do Starosta Powiatowego.

 

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, by zwrócić uwagę na pękające na basenach otartych drewno. „Barierki w wielu miejscach pękają na sękach i nawet wzdłuż, żywica wypływa na zewnątrz” – pisze. Dodał, że nie chodzi o pojedyncze pęknięcie. „Tych jest naprawdę sporo” – twierdzi i na dowód przesyła nam zdjęcia.

Sprawę zgłosiliśmy do Starostwa Powiatowego. Urzędnicy z kolei sprawę przekazali do zarządcy obiektu, czyli Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. „Następnie zgłaszane niedogodności zostały przekazane do wykonawcy. Czekamy na weryfikację i odpowiedź w sprawie usunięcia powstałych usterek” – poinformowało nas Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Odpowiedź, którą otrzymaliśmy pochodzi od wykonawcy.

„Balustrada okalająca obszar basenów została wykonana z drewna, które jako materiał naturalny reaguje na czynniki środowiskowe i atmosferyczne. Pomimo zastosowania środków impregnacyjnych, na elementy drewniane na obszarze basenów oddziałuje z jednej strony wilgoć i woda, zaś z drugiej intensywne promieniowanie słoneczne. W takich warunkach naturalną cechą materiałów drewnianych jest zmiana ich wymiarów wskutek naprzemiennego zawilgacania i intensywnego wysuszania; jak i powierzchowne spękania z tym związane. Procesy te są czynnikiem naturalnym, w związku z czym nie podlegają gwarancji” – informuje firma Rembud sp. z o.o.

Firma zapewniła, że pomimo braku gwarancji będzie monitorowała sytuację i podejmowała odpowiednie środki zaradcze, w  momencie gdy sytuacja będzie tego wymagała.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu

A jak tam się miewa deska kompozytowa 🤣🤣?

Ekspert
Ekspert
22 dni temu

Przeciez z Markiem trabilismy o tym na forum. Mial byc trwaly kompozyt bez drzazg! jak w specyfikacji-Pan Marek sprawdzil ze stalo jak wol w spsecyfikacji zamowienia publicznego (polegam na tej uwadze) Kompozyt lepiej reaguje na warunki atmosferyczne. A za rok , po zimie bedzie wiecej takich efektow pracy drewna w warunkach atmosferycznych: deszczu, sniegu, mrozu. Bedzie tez plesn o czarnym kolorze w zacienionych miejscach i inne. Kazda penetracja, kazde przebicie gwozdziem, wkretem daje otwarcie wglab struktury drewna i dostep wilgoci. Wyginanie -praca drewna z powodu obciazenia tez te powloke impregnacyjna nadwyreza. Panie 'Rembud’ takie 'kwiatki’ kilka miesiecy po oddaniu raczej… Czytaj więcej »

drwal
drwal
22 dni temu
Reply to  Ekspert

slup ma prawo peknac, ale deska????
nie podlega gwarancji???
kto to podpisał???
łaskawie będą monitorować???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu
Reply to  drwal

Kto i za co…

Wyborca
Wyborca
22 dni temu

I o to chodzi i to mi się podoba. Co sezon można ogłaszać przetarg na remont i robić nowe przekręty za pieniądze podatników. Mam nadzieję że wiosną zrobimy porządek

ewunia
ewunia
21 dni temu

Wyremontować i oficjalnie otworzyć ! Starosto taka szansa przed wyborami, to skarb, koniecznie zaprosić TVP. Można też wskoczyć do basenu przed kamerami ! To się uda !

Zbychu
Zbychu
21 dni temu
Reply to  ewunia

otwierać co roku, po remoncie za grube tysiące złociszy. w świetle kamer. niech ten basen otworzy oczy niedowiarkom – to przez nas zrobione, naszymi rękami z pomoca 5 instytucji. i to nie jest nasze ostatnie słowo. gnije na jesień i remontujemy na wiosnę.

Zbychu
Zbychu
21 dni temu

zobaczycie tą „inwestycję” stulecia na wiosnę po zimie….

GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
21 dni temu
Reply to  Zbychu

Nawet jak porozsadza te deski po okresie zimowym, możemy się o tym nie dowiedzieć. Basen jest ogrodzony, zamknięty. Mogą przyjść i po cichu prowadzić naprawy, tak żeby ta informacja o skali zniszczeń nie dotarła do naszej lokalnej prasy.

Adam
Adam
21 dni temu

Przecież od razu było wiadomo że ta inwestycja to jedna wielka masakra, a tym bardziej że wykonana przez tą firmę 👎👎👎. Porażka, utopione pieniądze.

Basen
Basen
20 dni temu
Reply to  Adam

Czemu winna firma dostała projekt i zrobili według projektu to osoba która zrobiła projekt powinna odpowiadać dobrze że z cukru nie zrobili
Kto podpisał odbiór ???

kasia
kasia
21 dni temu

Mam wrażenie, że tylko czekacie na okazję, a moze wystartujcie w wyborach, tacy jesteście mądrzy i elokwentni. Opamiętajcie się, nie jeden z was prowadził budowę i tez wykonawcy coś spaprali, ważne jest aby to szybko naprawić, nawet coś zmodyfikować, tyle ujadania, czy to jest normalne, każdy z nas coś nieraz spaprze, albo mu się coś nie uda. Czy jest tak dużo uchybień na tym basenie?

Adam
Adam
21 dni temu
Reply to  kasia

Katarzyna, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Owszem , każdy z nas popełnia błędy ale nie za pieniądze innych. Tą firma wykonująca ten konkretny projekt ( tak jak wiele innych w naszym mieście) jest beznadziejna.