Dofinansowanie – modernizacja kotłowni

Wójt Gminy Przasnysz informuje, że mieszkańcy gminy Przasnysz mogą już składać wnioski o przyznanie dofinansowania na modernizację posiadanych kotłowni indywidualnych. Dofinansowanie na ten cel, pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, może pokryć do 75% całości inwestycji.

Mieszkańcy gminy Przasnysz będą mogli uzyskać dofinansowanie na wymianę węglowych kotłowni lub palenisk na bardziej ekologiczne – gazowe, olejowe lub opalane biomasą. Z tego samego źródła można będzie częściowo sfinansować zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej sprawności wytwarzania ciepła niż dotychczas posiadane. Z dofinansowania wyłączony będzie jedynie montaż pieca na węgiel lub ekogroszek.

Środki na wskazany cel, pochodzące z WFOŚiGW w Warszawie, będą mogły pokryć do 75% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 000,00 zł na jednego beneficjenta ostatecznego.

Stosowne wnioski można będzie składać do 24 sierpnia 2015 roku w sekretariacie Urzędu Gminy Przasnysz. Dodatkowych informacji udzieli Andrzej Szczepański, pok. nr 3, tel. (29) 752 27 09 wew. 36, e-mail: a.szczepanski@przasnysz.pl.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments