Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała. Radni zadecydują o obniżce opłat „za śmieci”

W lutym radni gminy Krzynowłoga Mała zadecydują nad obniżka opłaty za śmieci. Powstały oszczędności, które samorząd chce przeznaczyć na gospodarkę odpadami komunalnymi.

 

Podczas najbliższej sesji Rady Gminy Krzynowłoga Mała, która odbędzie się 13 lutego, radni pochylą się nad uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia stawki takiej opłaty.

Jeszcze w roku ubiegłym mieszkańcy gminy musieli zapłacić kwotę 26 zł opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. W sytuacji, gdy posiadali kompostownik, stawka malała o 1 zł.

To jednak ma się zmienić w 2024 roku za sprawą nowej uchwały.

– Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 21 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 42 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny – czytamy w projekcie.

Powodem obniżki kwoty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są ceny, jakie udało się uzyskać po przetargach. W związku z tym, że powstały oszczędności samorząd zamierza je przeznaczyć na obniżkę opłaty.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazio
Kazio
13 dni temu

Ale jaja chcąc zostać radnym na następną kadencję to się obniża stawki za śmieci, ludzie nie dajcie się nabrać, bo po wyborach będą podwyżki

Piotr
Piotr
13 dni temu

W Przasnyszu 4 lata to zbyt mało czasu by spełnić najgłośniejsze obietnice wyborcze. Jak widać niektórzy nie obiecywali, a przed wyborami potrafią

jan
jan
13 dni temu

Rudy Niemiec też cuda naobiecywał przed wyborami.

MoGa
MoGa
12 dni temu
Reply to  jan

on taki sam niemiec jak ty

Konowal
Konowal
13 dni temu

Jak gmina dobrze zarządzana to da radę.

Kmała
Kmała
12 dni temu

Ludzie wy to zawsze macie problemy ,czytajcie że zrozumieniem ,jest nadwyżka to obniżą śmieci bo na nic innego tej nadwyżki nie wydadzą ,to dobrze ze nam obniżą ,ja się cieszę bo jest nas 6-stka