Członkinie KGW w Krasnem uczyły najmłodszych piec pączki [FOTO]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krasnem wraz z lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich wzięli udział w warsztatach pieczenia pączków.

 

W związku z tym, że 24 lutego przypada „Tłusty czwartek”, czyli rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału, a także tego dnia wszyscy zwyczajowo konsumują pączki, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnem zorganizowano spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich z dziećmi z lokalnej podstawówki.

– Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. My od rana zorganizowaliśmy wielkie pieczenie pączków na podstawie starych przepisów, tak by wszystkim wiodło się jak najlepiej. Udało się to dzięki uprzejmości gospodyń z KGW w Krasnem – informuje biblioteka.

 

Uczniowie wraz z paniami z koła samodzielnie przygotowywali tradycyjne łakocie. Uczyli się, jak odpowiednio przygotować ciasto oraz jak je nadziewać przed pieczeniem. Powstały bardzo smaczne pączki, którymi zjadali się wszyscy obecni na warsztatach.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments