„Bon voyage!” Kubusiowe Przedszkole w Przasnyszu wita Francję.

Dnia 13 listopada 2016r. Kubusiowe Przedszkole przy ul. Słowackiego w Przasnyszu wyruszyło samolotem do Francji w celu realizacji programu „Klub Europejczyka”.

Na miejscu przedszkolaki witały się w języku francuskim „Bonjour”, poznały również inne zwroty grzecznościowe, którymi posługiwały się w trakcie zwiedzania pięknych i ciekawych miejsc Francji. Przedszkolaki zobaczyły m. in. Lazurowe Wybrzeże, Pola Elizejskie oraz wspięli się na paryską Wieżę Eiffla.

Najmłodsza grupa „Króliczki” podczas podróży spotkała Czerwonego Kapturka, który poczęstował dzieci francuskim serem „Brie” i zatańczył z nimi taniec do piosenki „Bonjour, bonjour”.

Pozostałe grupy „Kubusie”, „Tygryski” i „Sowy” – zamieniły się we francuskich architektów – budując Wieżę Eiffla, kucharzy – piekąc przepyszne ciastka i rogaliki francuskie, muzyków i tancerzy – śpiewając „Panie Janie” w języku francuskim i tańcząc francuski taniec „Kankan”

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń wszystkie dzieci wykonały na pamiątkę flagę Francji oraz obejrzały bajkę francuskiego bajkopisarza Charles’a Perrault’a pt.: „Czerwony Kapturek”.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments